משינוי להזדמנות

על הצורך בדיוק ולמה דווקא עכשיו

לפני שנה עשיתי את השינוי הגדול בחיי, עזבתי מקום עבודה אחרי 15 שנה, המחשבות וההתלבטויות היו רבות ומורכבות, חיכיתי להזדמנות לשינוי והיא לא הגיעה, הכל היה מושלם, אבל הרצון להגשים את החלומות שלי ולממש את עצמי לא נתן לי מנוחה. בסופו של דבר הייתי צריכה לשתות ממיץ האומץ כדי להיכנס למשרד של הבוס ולהגיד "תודה על כל השנים אבל אני עוזבת".

למה אני מספרת לכם את זה?

כי אני מאמינה שיש הרבה אנשים שמרגישים, במיוחד בימים אלה, את מה שהרגשתי אז והטלטלה שאנחנו עוברים היא גם כלל עולמית, אבל בעיקר אישית, אפשר לראות את התקופה הזו כהזדמנות ולקבל כלים כדי למצוא את הדרך שאנו רוצים להגשים.

מה עזר לי בדרך?

הייתי ממוקדמת מטרה, היתה לי תוכנית מסודרת, משימות, פעולות, יעדים, חלומות ולוח חזון. כשהייתי מתעוררת בכל בוקר ויודעת מה המשימות שלי, מה היעדים היומיומיים שאני צריכה לבצע כדי להגיע להגשמה.

אם גם אתם בדרך לשינוי, מה בעצם אני ממליצה לכם?

תכינו תוכנית מטרות, יעדים וחלומות – תתחילו בלהיזכר בחוזקות, בערכים, בנכסים שלכם- זה יחבר אתכם לבסיס הפנימי והחזק שיש לכם.

אח"כ פשוט תכינו רשימה עם כל מה שאתם רוצים להגשים, לכל יעד ומטרה תשאלו בנפרד את הלמה שלכם? חשוב שתתחברו פנימה, למה שבוער לכם בבטן, מבפנים.

אחרי הכנת הרשימה אני ממליצה לכם לרשום תוכנית עבודה מדויקת, ספציפית ותחומה בזמן להשגת היעד כולל פעולות שיעזרו לכם בזמן הקרוב והרחוק להגיע אליו.

 מה חשוב לזכור לאורך הדרך?

1. לבחור מהרשימה לפחות יעד מרכזי אחד, להכין רשימת פעולות לטווח הקצר ולטווח הארוך, פעולות שיקדמו אתכם לעבר השגת היעד.

2. בכל בוקר לרשום 3-5 משימות קטנות לאותו היום שיקדמו לעבר למטרה - ליזום ולא רק להגיב.

3. להיות כל הזמן בעשייה, קטנה או גדולה, זה לא משנה, העיקר לעשות ולנוע קדימה, להיות בתנועה ולא לעמוד במקום.

4. לדמיין, לראות ולהרגיש – תנסו את זה בכל סיטואציה, תתרגלו את זה הרבה, לכל חלום ולכל דבר שתרצו להגשים.

5. שחררו את האמונות המגבילות, החסמים וההסכמים המעכבים– היו מודעים לעוצמת וכוח המילים, אל תקחו דברים באופן אישי ואל תניחו הנחות.

6. הכי הכי חשוב, עשו כמיטב יכולתכם, בול ככה, לא מעבר כדי לא לרוקן אנרגיה ולא פחות כדי לא להיות בתסכול.

7. זכרו שהכל אפשרי ואין דבר העומד בפני הרצון, תהיו ערניים ושימו לב כששדון ה"לא לא" מתיישב על הכתף, תגידו לו תודה בנימוס ושלחו אותו לדרכו הכל/הקול בראש – ממש ככה!

8. תראו את עצמכם חיים את החלום – זה אפשרי!!

בהצלחה בדרך החדשה